Modern Zamanın Dervişi-Metin HARA

metinUzun yıllar önce bir casting şirketinde çalışırken onunla tanışma fırsatı yakaladım. İlk tanıştığımda İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde okuyordu. İlk telefon konuşmamı yaptığım gün aklıma geldiğinde bile halen gülerim. Çünkü kendisi reklam oyunculuğu işini bırakmış, okuldaki sınavları için deli gibi çalışan ve artık son senesi olmasından dolayı çapa’da sabahlayan bir adamdı.

Aslında ilk büyük reklam kampanyası için aramıştım. Kızıl saçlı Metine işi ve görüşme gününü söylediğimde nazikçe; “Kusura bakmayın Murat Bey ama ben bu işleri bıraktım” dedi. Benim ısrarım sonrasında kendisini aslında görüşmesi bile bitmiş bir projeye son anda göndermiş oldum…
Ve arkasından bu projede kendisi seçildikten projeler birbirini izledi. Sonrasında bir çok reklam filminde oynadı, bir çok görsel ve yazılı basında yer aldı.

Hatta en son 2008 yılında Jacques Deschamps’ın yönettiği Fransız-Türk Ortak yapımı olan “Dinle Neyden” isimli sinema filminde rol aldıktan sonra Uluslararası Ankara Film Festivali’nde Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı.

Ancak işin birde öteki boyutu vardı. Metin her ne kadar Çapa Mezunu bir Fizyoterapist, reklam ve Sinema Filmi oyunculuğu yapsa da onu bu işlerden çok daha fazla çeken bir şey vardı.

12 yaşında kendi vücudundaki ağrılarını dokunarak geçirebildiğini farketmesi ve sonrasında bir arkadaşı’nın annesinin ona bu gücünün nasıl olabildiğini anlatmasıyla bedenindeki enerjinin farkına varan Metin, sonraki yıllarda kendi içine olan yolculuğunu devam ettirdi ve seneler içerisinde “tamamlayıcı tıp” diye tanımladığı birçok tekniğin eğitimini aldı. Son 5 yıldır profesyonel anlamda enerji terapileri ile tedaviler yapan Metin, yalnızca bir öğretiye bağlı kalmadan, tüm öğretilerin ve tekniklerin ortak noktalarından hareketle modern batı tıbbının ve mistik doğu tıbbının içeriğini harmanlayarak günlük motivasyondan, panik atağa, Felç hastalıklarından Kansere kadar bir çok rahatsızlığın tedavisinde önemli rol oynuyor.

2008 yılından bu yana “İnsana Güven” projesi kapsamında eğitimler veren Metin, bugün itibariyle yurtiçi ve yurtdışında 25.000’den fazla kişiye bu eğitimleri verirken, kurumlara özel seminerler ve workshop’lar düzenlemektedir.

2008 yılından bu yana Metin’in menajerlik hizmetini ve basın danışmanlığını yapmamdan ötürü devamlı olarak seminerlerini takip eden bir kişi olarak, onun işine ne kadar aşık olduğunu görmek, belgeli olarak tespit edilmiş bir çok tedavisine ve sonuçlara şahit olmak gerçekten hem onun hem benim için gurur verici.

Metin’le ilgili daha anlatacak ve onun ağzından dinleyecek bir çok şey var. Ama ben şimdilik sadece aşağıdaki bazı gazetelerdeki ropörtajlarından bir kaçından örnekleri vermekle yetineceğim… Metine iletmemi istediğiniz tüm sorular için info@beyinereksiyonu.com adresine gönderebilirsiniz.

“1.5 yıldır panik atak, kanser, felçli hastalara enerji terapisi uygulayan, Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü mezunu Metin Hara modern tıbbı reddetmiyor ama enerji tedavisi yapıyor.” (Akşam Gazetesi, 14 Temmuz 2007)

 

“O, Çapa mezunu bir fizyoterapist. Rüyasında gelen bir mesajla açtığı merkezin adını “İnsana Güven”koyan Metin Hara  60’dan fazla ekolden öğrendiği çeşitli enerji teknikleriyle panik atakdan depresyona, omurga sorunlarından madde bağımlılığına, kanserden migrene değişik rahatsızlıkları olan insanlara tamamlayıcı tıp desteği veriyor.Üstelik sadece Türkiye’de de değil, Dubai’den Bürüksel’e haftanın beş günü koşturuyor.Özel Şirketlere, CEO’lara. bankalara stress yönetimi ve motivasyon seminerleri veriyor.”(Haber Türk gazetesi, 16 Mayıs 2009)

“Birlikte…Kendi kalbimizden başlayarak…Her seferinde bir kalple…Dünyayı değiştirebiliriz…”Fzt. Metin Hara (Elite Dergisi, Temmuz 2009)

“1.5 yıldır panik atak, kanser, felçli hastalara enerji terapisi uygulayan, Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü mezunu Metin Hara modern tıbbı reddetmiyor ama enerji tedavisi yapıyor.” (Akşam Gazetesi, 14 Temmuz 2007)

“O, Çapa mezunu bir fizyoterapist. Rüyasında gelen bir mesajla açtığı merkezin

adını “İnsana Güven”koyan Metin Hara60’dan fazla ekolden öğrendiği çeşitli enerji teknikleriyle panik atakdan depresyona, omurga sorunlarından madde bağımlılığına, kanserden migrene değişik rahatsızlıkları olan insanlara tamamlayıcı tıp desteği veriyor.

Üstelik sadece Türkiye’de de değil, Dubai’den Bürüksel’e haftanın beş günü koşturuyor.Özel

Şirketlere, CEO’lara. bankalara stress yönetimi ve motivasyon seminerleri veriyor.”(Haber Türk gazetesi, 16 Mayıs 2009)

“Birlikte…Kendi kalbimizden başlayarak…Her seferinde bir kalple…Dünyayı değiştirebiliriz…”Fzt. Metin Hara (Elite Dergisi, Temmuz 2009)

2 Comments Kendi yorumunu ekle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s