67 saniyen kalsa ne yapardın?

Son dönemde en çok eğlendiğim projelerden birini daha sizlerle paylaşmak istedim.
Aslında benim anlatmamdan çok kampanyanın metni daha ilgi çekici…

“Marduk Yıldızı, 3600 yılda bir Dünya’ya teğet geçer. Maya takvimine göre yeni ziyaret ise 2012’de. 2012 yılında dünyaya yakınlaşacak olan Marduk’un, tıpkı 13 bin yıl önce olduğu gibi dünyaya felaketler getireceği düşünülüyor. Ancak “Dünyanın Sonu Da Gelse Ben Böyleyim!” diyenlerin votkası Votka 1967, sevenlerine çekecekleri kısa filmlerle kendilerini ölümsüzleştirmek için bir şans tanıyor.

Düşünün… Marduk süzülerek dünyaya yaklaşıyor, dünyada sadece 67 saniyeniz kaldı. Ne yapardınız?”

İşte son dönemde dünyada bir fırtına gibi esen bu konuyla ilgili olarak Votka 1967 hazırladıkları bir kampanya ile bu olayı bir kısa film yarışmasına konu ettiler.

Katılımcılar son 67 saniyelerini bir çok değişik formatta video halinde çekerek yarışmaya katılabiliyorlar. Katılımın 4 Haziran 2010 tarihine kadar sürdüğü yarışmada videolar bir jüri tarafından değerlendirilerek en iyiler belirleniyor.

İşin benim için çok daha ilgi çekici olan tarafı ise hediyeleri

1. Yarışmacıya Canon XM2 Video Kamera
2. Yarışmacıya Appel IPAD
3. Yarışmacıya LG Ev Sinema Sistemi

Tabii bu konuda sizi takdir edecek olan jüri üyeleri ise kendi dallarında başarılı kişiler…

Ayça Şen:
1991’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Seramik bölümüne girdi, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı Şan Bölümü’nü kazandı. 1994 ve 1997 yıllarında Number One TV’de program yaptı. Aktüel Dergisi’nde ve Tempo Dergisi’nde yazdı. Halen Radikal gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Saatçi Bayırı ile Hırs ve Ceza: Bir Başyapıt isimli iki romanı vardır. İlk albümü Astronot, 2009 Ocak ayında Rakun Müzik etiketiyle piyasaya çıkmıştır. NTV Radyo, Virgin Radio gibi birçok radyoda program yapan Ayça Şen şu anda Radyo Eksen’de Ayça Şen Başkan isimli programıyla tekrar aramızdadır.

Aziz Kedi:
Okumayı TRT’de yayınlanan bir ‘yetişkinler için okuma yazma kursu’ndan kendi kendine öğrenmiştir. Ekşi Sözlük yazarıdır. Editörü olduğu Disko Kralı’nda yaptığı kısa filmler ve yazdığı sorularla hayranları Sözlük sınırlarını aşmıştır. Tempo Dergisi’nde mizah sayfalarını hazırlamakta ve Milliyet Cadde’de Endirekt Serbest Vuruş isimli köşesinden yazmaktadır.

Oylum Talu:
Oylum Talu İzmir’de doğmuştur. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü’nde tamamladıktan sonra Amerika’da Teksas Üniversitesi’nde reklam alanında eğitimine devam etmiştir. Halen Kadir Has Üniversitesi’nde iletişim bölümünde akademik kariyerine devam etmektedir. İş hayatına Sinan Çetin ile Plato Film’de başlayıp yaklaşık 9 senedir Habertürk bünyesinde çeşitli programların yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. 2 senedir Habertürk haftasonu kuşağı “Burası Haftasonu” nu hazırlayıp sunmakta ve Bloomberg HT kanalında Faruk Bayhan ile birlikte “İkonoskop” adlı medya-sinema değerlendirmesi konulu programı sunmaktadır.

Ozan Açıktan:
1978 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde okudu ve 2003-2005 yılları arasında Polonya Ulusal Film Okulu’nda görüntü yönetmenliği eğitimi aldı. Polonya’da çektiği ‘Mono’ adlı ilk filmi II. Tursak-Metro Kısa Film Festivali’nde ikinci oldu ve bu sayede Almanya Ludwigsburg’taki ‘FilmAkademie-Baden Wurtemberg’de burs kazandı. Ludwigsburg’ta senaryo ve dramaturji üzerine dersler aldı. Reklam yönetmenliği de yapan Ozan Açıktan bu alanda yurt içi ve yurtdışında Kristal Elma, EPICA gibi yarışmalarda ödüller almıştır. Ozan Açıktan ilk uzun metraj yönetmenliğini BKM Mutfak ekibinin rol aldığı Çok Filim Hareketler Bunlar ile gerçekleştirmiştir.

Eğer değişik fikirler üretmeyi seviyorsanız, ben bu konuda en güzel filmi çekerim diyorsanız acele edin derim.

Proje Websitesi: http://www.67saniye.com
Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s