LEGO’lardan Gri’nin Elli Tonu’na Yaratıcı Gönderme

Geçmiş dönemde internet üzerinde bir dizi hayata geçirdiğimi ve ekip olarak keyifli başarılara imza attığımızı çevremdeki bir çok kişi bilir (youtube.com/menementv).  Bu sebeple Youtube üzerindeki içerik yayıncılarına her zaman büyük saygı duyuyorum. Özellikle bu konuda yapılan çalışmaların piyasadaki bir çok işe göre çok daha kreatif olduğuna inananlardanım.

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Gri’nin elli tonu filmi hakkında web üzerinde yayınlanan bir video ise bu konudaki inancımı bir kat daha arttırdı. BuzzMyVideos üyesi olan Antonio ve Andrea Toscano ikilisi Youtube üzerinde bu filmin fragmanını kendi stillerinde yeniden çekmişler. Ancak ilgi çekici olan şey bu fragmanın LEGO’lar ile çekilmiş olmasıydı. Gerçeğine birebir sadık kalarak hazırlanmış bu fragman kısa süre içerisinde üç milyon kişi tarafından izlenmiş.

Aynı ekip daha önce “Guardians of the Galaxy” ve “First Kiss” gibi viral etki yapmış projelerde gerçekleştirdiğinden haliyle bu çalışma da dünyaca ünlü bir çok site tarafından haber haline getirilmiş. Ben izlerken çok keyif aldım. Bakalım siz nasıl bulacaksınız.

 

Filmin orijinal fragmanı ile LEGO versiyonu karşılaştırması

Fragmanın LEGO versiyonu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s