Instagram Story’de Görünmez Olmak İster misiniz? Stalker’lara Müjde!

Instagram’ın son dönemde gittikçe popülerleşen özelliği Story’de bildiğiniz üzere kullanıcılar kendi yaşadıkları anları farklı ek filtreler vb. özellikler ile paylaşabiliyor. Ancak çevrede gördüğüm üzere bazı kişiler takip etmedikleri yada etse dahi görüşmedikleri kişilerin Story’lerini görüntülemek istiyor ama görüntüleyenler alanında görülmek istemiyorlar. İşte bu yazıda bunun en yeni ve kolay yolunu anlatıyor olacağım. 

Özellikle Stalker olarak nitelendirdiğimiz araştırmacı kullanıcıların merak ettiği bu konuda aşağıdaki adımları kullanarak siz de istediğiniz kişilerin Story alanını adınız yada kim olduğunuz görülmeden inceleyebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gerekenler!

1- Chrome Browser üzerinde Web Marketine giriş yaparak bir eklenti yüklememiz gerekiyor. Bu eklentinin adı Chrome IG Story (Buradan indirebilirsiniz.)

2- Yüklediğiniz eklentiyi açtığınızda browser’ınız üstünde ek bir pencere açılıyor. Bu alanda sağ tarafta bir boşluk alan göreceksiniz. Bu bölüme ulaşmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını, ulaşmak istediğiniz konunun etiketini yani hashtag’ini veya bir lokasyon üzerindeki story alanından ulaşmak istiyorsanız lokasyon adını yazmalısınız.

3- Bu başlıklardan birini seçtiğinizde sistem otomatik olarak o kişinin kullanıcı adından story karelerini karşınıza çıkarmaya başlıyor.

4- Bu alan üzerinden kişinin paylaşımlarını tek tek incelemeniz mümkün. Ayrıca eklentinin bir özelliği de bu story karelerini indirmeniz olanak sağlaması! Eğer isterseniz fotoğraf karelerini sağ tuşa tıklayarak, video ise hemen story’nin sol altında bulunan download tuşuna basarak bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.

Görüşmek üzere

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s