Facebook ve Instagram’dan Yeni Özellikler…

Facebook ve Instagram her gün gerçekleştirdiği ardı ardına güncellemeler ile bizi bizden alıyor. İşte sosyal medyada bu hafta elde edilen yeni bilgiler!

Facebook daha fazla etkileşim sağlama amaçlı içerik oluşturan sayfaların erişimlerini kısıtlayacak

Facebook üzerinde bir çok marka etkileşimin daha yoğun olması için bildiğiniz üzere seçenekli anket türünde ancak emojilere göre sınıflandırılan içerikler üretiyordu. Bu konuda Facebook yapacağı yeni düzenleme ile algoritması üzerinden filtrelediği bu içeriklerin sahibi olan sayfaları kategorilendirerek erişimlerinin sınırlandırılacağını açıkladı. Bu bence aslen şu anlama geliyor. Ben Facebook olarak etkileşimi ancak reklamlı içerikle sağlanabileceğini biliyorum ve sen eğer bu şekilde ek bir yarar sağlamaya girişirsen seni engellerim. Henüz aktif hale gelmemiş olan bu düzenlemenin yılbaşı sonrasında kullanıma gireceği söylenenler arasında!

 

Instagram Stories alanı için 5 yeni font seçeneğini test ediyor

ınstagram son aylarda üst üste gerçekleştirdiği Story alanındaki güncellemelere bir yenisini daha getirmeye hazırlanıyor. Bu güncelleme ile Story içeriği oluştururken birden fazla font seçeneği içerisinden istediğiniz birini seçerek kullanabileeksiniz. Bu bilgi henüz resmi olarak açıklanmadı ancak yakın zamanda yayına alınabilir.

 

Facebook reklamverenler için kitlelerine bir yenisini daha ekledi

Facebook yakın zaman içerisinde hedef kitlelerdeki seçeneklere bir yenisini daha ekleyerek Facebook ve ınstagram’da reklamlarınızla daha fazla zaman geçiren kitleyi ayrı bir kitle olarak kullanmanızı sağlıyor. Böylece direkt olarak ilgili kişileri gruplayarak daha hedef odaklı iletişim yapabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s